Haber

Bahçeli: Ne sandıktan kaçarız ne de demokrasiyi yok sayarız

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık küme toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

NOT ALIYORUZ: Böyle felaket dönemlerinde heyecan, hüzün ve duygu patlamaları zihin ve bilinçten önde gelir. Hayata tutunma çabası ve insanları kurtarma çabası olağanüstü bir durumdur. İnsanın ruhu, ruhu, acıları, vicdanları vardır. Zırvalık yayan, dedikodu yayan ve siyasi yamyamlığa talip olan herkes, insanlığından şüphe içindedir. Onlara insan demek insana saygısızlıktır. Beyin sarsıntısından menfaat sağlamaya çalışanlar ahlaksızlığın alameti farikasıdır. Bunları tek tek not aldığımız bilinmelidir” dedi.

DEVLET HER ŞEYİ YÖNETİYOR: Depreme sağlam bina yapmaktan başka çare yok. Kimse küçük görülmemeli. İnsan-uzay bağını yeniden inşa etmeliyiz. Daha inançlı, daha sağlam bir geleceğin temellerini atmalıyız. İnsan yanılgılarını sıfırlamalıyız. İstanbul’daki yapı stokunun yüzde 70’inin 1999 öncesi olduğu düşünüldüğünde bir an önce harekete geçilmelidir. Beklenen sarsıntılara hazırlıklı olmalıyız. Kaybedecek vaktimiz yok. Bu ağır yükü her koşulda kaldırıyoruz. Devlet her şeye hükmeder ve iftiralar boşunadır. Acımız büyük ama hayatta zamanın yumuşatamayacağı hiçbir acı yoktur.

SİYASİ İKBAL GÖZLERİNE BAKIYOR: Yardımlaşma ve dayanışma kanallarının etkinliği ister istemez birilerini rahatsız ediyor. Bunlar aramızdaki yabani otlar, Bizans devşirmeleri. Alayı aniden başarısız oldu ve ulusa karşı geldiler. Gözleri siyasi çıkar hırsıyla doluydu. Depremi aşağılanmayla bağdaştırdılar. Bazı gazetelerin manşetleri ‘Milletin parasıyla millete bağışlayın’, ‘Suçlu olay mahalline döndü’, ’40 bin ölüm var, bir istifa yok’… Biz nasıl yaşayacağız? acımızı paylaşmayanların ortasında? Peki ya iç muhalefetin utanç verici hali?

SEÇİM TARİHİ İLE İLGİLİ SPEKÜLASYON YAPILAN BİR YERDİR: Yeri geldiğinde sorumluluğun kimde olduğu belirlenir. Elbette sorumlular adalet önünde hesap verecektir. Ayrıca müteahhitlerle ilgili soruşturma da devam ediyor. Seçim tarihi hakkında spekülasyon yapmak suçtur. Arama kurtarma faaliyetleri devam ederken sistematik olarak devleti ve hükümeti suçlamak kabalıktır.

SANDIKTAN KAÇIRMIYORUZ VE DEMOKRASİYİ UNUTMUYORUZ: Altı Masa muhalefeti, kontrolsüz açgözlülükle boğuşuyor. Politikalarında tutarlılık yok. Rezalet ittifakının 18 Şubat’ta paylaştığı ortak açıklamanın her satırında devlet ve millet karşı karşıya geldi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi nedeniyle acıların arttığını, arama kurtarma çalışmalarının ertelendiğini söylüyorlar. Açıklamanın sonuna asıl sebeplerini de ekleyerek ey gafiller sizin Allah korkunuz yok mu, depremzedelerimizden utanmıyor musunuz? 10 il yerle bir edilmişken Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine iftira atmanız hangi siyasete yakışır? Kahrolsun siyasetin. Sakin ol, biraz sabırlı ol. Türk milleti yakında boyunuzu sandığa gömerek ilan edecektir. Biz ne sandıktan kaçarız ne de demokrasiyi yok sayarız. Zillet ittifakı paranoyaktır, hayalperesttir. Böbürlendiler, algı operasyonlarına heveslendiler. (HABER MERKEZİ)

haber-gediz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu