Haber

CNN International: Erdoğan 2024’te İstanbul’u geri almayı planlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir seçimi daha zaferle tamamladı.

28 Mayıs’ta yapılan ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimini Erdoğan kazandı.

Bu seçimin ardından yaptığı konuşmalarda 2024’te yapılacak yerel seçimlere işaret etmeye başlayan Erdoğan, İstanbul’u CHP yönetiminden geri almaları gerektiğini söylüyor.

Gözler İstanbul seçimlerinde

ABD merkezli CNN International, Erdoğan Pazar günü İstanbul’da otobüs üzerinde toplanan kalabalığa yaptığı açıklamada, “Şimdi önümüzde 2024 var. İstanbul’u kazanmaya hazır mısınız? Yani durmak yok.”sözünü gündeme getirdi.

İstanbul yönetimine eleştiri: Neyi başardılar?

Son olarak TOBB 79. Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan, kampanya vaatlerinin sadece seçime girmek için verildiğini söyleyerek muhalefeti eleştirdi ve şunları söyledi:

10’dan fazla büyükşehir belediye başkanınız var, İstanbul’da neler başardılar? Ankara’da? İzmir’de mi? İstanbul ve Ankara’da yaşıyorum. İzmir’i de yakından takip ederim.

“Erdoğan için kişisel değeri var”

İstanbul’un stratejik öneminin yanı sıra Erdoğan için kişisel bir değeri de var.”adlı yazıda Burada doğdu ve siyasi kariyerine başladı ve ikametgahını sürdürmeye devam ediyor” dedi.terim kullanıldı.

Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehri Erdoğan’a da hükmetti

CNN’in haberinde megakentin değerinden şu sözlerle bahsedildi:

Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olan İstanbul, bugün Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehridir. Ülkenin ekonomik gücüdür ve yaklaşık 16 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır.

Şehri 25 yıl önce Erdoğan’ın da üyesi olduğu Refah Partisi, ardından AK Parti yönetti. Erdoğan, 2003’te başbakan olmadan önce 1994’ten 1998’e kadar İstanbul belediye başkanıydı.

Muhalefet toparlanamazsa kaybeder.

Önümüzdeki yıl yapılacak belediye seçimleri kapsamında İstanbul’da muhalefetin “zayıf” durumda olduğu belirtildi:

Muhalefet partileri bu seçim yenilgisinden sonra çok rasyonel ve stratejik bir biçimde bir araya gelip işbirliği yapmazsa, bazı muhalefet seçmenleri hayal kırıklığına uğrayabilir ve siyasetten tamamen uzaklaşabilir.

maltepe-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu