Haber

Regaib Kandili’ne Doğru

Malatya Valisi Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Regaib Kandili münasebetiyle kutlama bildirisi yayınladı.

Vali Şahin, yaptığı açıklamada, üç ayları mağfiret ve rahmete kavuşturmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandili’nin sorumlulukların muhasebesini yapmak ve daha iyi bir yaşam için yeni bir başlangıç ​​yapmak için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Şahin, “Regaib kelime anlamı olarak istenilen, talep edilen bir şey demektir. Müslümanların en büyük arzusu sevap kazanmaktır. Allah’ın dilemesi ve Allah’ın rahmetine ulaşmaktır.Bu nedenle bu mühim gecede Allah’a tüm kalbimizle yöneliyor, vatan bekası için canlarını veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, birlik ve beraberliğimizin,beraberliğimizin daim olmasını diliyoruz. güçlenmek ve birlikte barış bulmak için.” sözünü kullandı.

Tüm İslam aleminin Regaib Kandili’ni kutlayan Şahin, bu mübarek gün ve gecenin Malatya’ya, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, rahmet ve barış getirmesini diledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, rahmetin, rahmetin ve mağfiretin bereketinin bol olduğu Regaib Kandili’ne ve üç aylara ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bu mübarek gecenin sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının oluşmasına, kardeşliğin güçlenmesine vesile olacağını söyledi. birlik, beraberlik ve kardeşliğin sağlanması, insani ve ahlaki erdemlerin yaygınlaştırılmasıdır. Denemesi gerektiğini söyledi.

Mehmet Çınar da Regaib Kandili’ni tebrik ederek hayırlara vesile olmasını diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu