Haber

Kadıköy’de Trafik Kontrollerinde 143 Sürücüye Ceza

KADIKÖY’de trafik ekiplerince yapılan kontrollerde kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı. Trafik denetimlerinde hız yapan, aşırı egzoz kullanan ve modifiyeli araç kullanan 143 sürücüye toplam 353 bin 535 TL ceza kesildi.

Kadıköy sahil yolu ve Bağdat Caddesi’nde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri tarafından 00.00 – 03.00 saatleri arasında hız yapan, egzozu abartılı ve modifiyeli araçlar için trafik denetimi yapıldı. Kontrollerde 438 araç denetlendi. Kurallara uymayan 143 sürücüye toplam 353 bin 535 TL ceza kesildi.

Yapılan kontrollerde; 24 adet abartılı egzoz, 20 adet radar-aşırı hız, 3 adet karşıdan karşıya geçme, 14 adet yüksek sesli müzik dinlemek, 10 adet sinema camı, 1 adet saygısız araç kullanma, 13 adet alkollü araç kullanma, 1 adet yetkisiz flaşör, ile zirve lambası Siren ekipmanına sahip olan ve kullanan, 1 ehliyetsiz araç kullanan, 7 araç muayenesiz, 3 ehliyet kartı olmayan, 2 emniyet kemeri takmayan, 6 kask takmayan, 5 araç sigortasız ve 22 diğer ihlaller olmak üzere 143 sürücü . 33 araca ise trafik yasağı getirildi.

“DENETİM EĞLENCELİ”

Kadıköy sahil yolunda kamp sandalyesinde oturarak trafik kontrollerini izleyen Naci Bel, “Havaların serinlediği akşamları buraya daha çok geliyoruz. Sohbet ederek geçen arabaları seyretmeyi seviyoruz. Daha eğlenceli oluyor.” denetimler olunca biz de izlerken eğleniyoruz. Böyle vakit geçiriyoruz yani güzel oluyor. Bizim için de güzel bir eğlence anı oldu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu