Haber

HEDEP Eşbaşkanları: Gazze’ye kara operasyonu çok daha büyük katliama neden olacak

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, İsrail’in Filistin’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına ve kara operasyonu açıklamalarına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tülay Hatimoğulları, “Günlerdir Gazze’ye yönelik yoğun bombardımanın ardından İsrail ordusunun bu gece genişleteceğini söylediği kara operasyonu çok daha büyük bir katliama neden olacak. Gazze’ye yönelik saldırı çağrımızı yineliyoruz. Ezilen Filistin halkı durmalıdır.”

Birleşmiş Milletler’in misyonunu yerine getirmediğini belirten Hatimoğulları, “Tüm dünyayı savaşa ve işgale karşı barışın sesini yükseltmeye çağırıyoruz. Birleşmiş Milletler şu anda görevini yapmıyorsa ne zaman yapacak? Sorumlu tüm tarafları derhal harekete geçmeye davet ediyoruz.”

Tuncer, “İsrail-Filistin savaşında hayatını kaybedenlerin sayısı 10 binlere yaklaşırken, devletler ateşkes ihtimalinden bile söz edemiyor, herkes gerçekçi bir sorumluluk almak yerine muğlak ve pragmatist davranışlar sergiliyor” dedi. Bakırhan, Gazze’ye yönelik operasyonun şiddeti derinleştireceğini sözlerine ekledi.

Bakırhan, “İsrail yönetimi artık kara operasyonuyla savaşı derinleştiriyor. Filistin ile İsrail arasında on yıllardır süren savaş ve işgalin yarattığı şiddet ortamına karşı adil, demokratik çözümün ve barışın yanındayız.” (HABER MERKEZİ)

haberduzkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu